AKTÜELBurçlarFasulye DoktoruSerbest YazılarYAŞAMYAZARLAR

Burçlar Evde Ne Yapıyor?

Koç: Yastıkları yumruklayıp, eşyaların yerini değiştiriyordur. Yerinde duramayan bu tipleri zaptetmek için eline mutlaka bir iş verin, söve döve yapsın.

Boğa: Gel keyfim gel. Dizilere daldı. Pastalar pişti. Kadın erkek farketmeksizin mutfak delisi bunlar. Ver yesin, getir içsin, hizmete de bayılırlar. Yastıkları kabartıp, gömüldü bile.

İkizler: Sosyal medya hesaplarınız itinayla didiklenir. Tüm dedikoduları öğrenip, bitirdikten sonra, üretmeye başlarlar. Hayal gücüne kuvvet… Günde seksen defa telefonu şarj ettiklerine bahse varım.  Tüm evi baştan sona temizlediler bu arada. Titiz bunlar bir de…

Yengeç: Pamuk gibiler şu an… Kimse dışarı çık diye zorlamıyor. Evde yapılacak etkinlikleri ona sorun. Ev kuşudur bunlar. Yapmaya değer biri varsa evde, mutfaktan çıkmadan birşeyler pişirirler. Kalan zamanlarını hayal dünyalarını beslemek için birşeyler araştırarak geçirirler. Ellemeyin böyle iyiler.

Aslan: Evi de sahneye çevirirler. Vakit nasıl geçer anlamazsınız. Otoritelerine katlanabilirseniz acayip eğlencelidirler. Şıkır şıkır döşedikleri şatosunda her an bir aksiyon, bir dram, bir kahkaha vardır mutlaka.

Başak: O evin en ücra köşeleri baştan aşağı önce çamaşır suyuyla, sonra sirkeyle yıkandı bile. İşkolik ve sorumluluk sahibi olduklarından, muhtemelen evden çalışmaya devam ediyorlar. Sırtına bin gez, o derece…

Terazi: Herkes mutlu mu, herşey yolunda mı diye oturup oturup kalkıyordur. Sevdikleriyle öyle bir ilgilenir ki, kendinizi banyoya kilitleyesiniz gelir. Tersi pistir ama çok tatlılar ya…

Akrep: Bekarlar ve evliler olarak ikiye ayrılırlar. Bekarlar sosyal medyada fingirderken, evliler evde terör estiriyordur muhtemelen. Her halukarda asla sıkılmazsınız onlarla. Espri yeteneği kadar sivri dili ile de meşhurdur. Sıkıldıkça size sarar. Onun hobisi sizsiniz. Manüpülatör manyaklar…

Yay: Elinde içki, dünya gündemi ile yatıp kalkıyorlar. Eve zorla kapanan bu tipler, sabaha karşı koşuya filan çıkmıyorsa ben de bir şey bilmiyorum. Sizi öğrenciniz olarak görürler, sürekli eğitimdesiniz, bilesiniz. Sohbeti iyidir, gırgır şamata, bunlarda her yol var. Enerjisiyle baş edebilirseniz, sıkılmazsınız. Şu anda sokakta gördüğünüz tüm yaşlılar yay burcudur.

Oğlak: Evde herkesi mum gibi dikerler. Görev bölümü yaparlar. Kendileri de sürekli çalışırlar. Önünde laptop, yanında 5 telefon, işleri evden yürütürler. Bir yandan borsa ve ekonomi haberlerini takip ederler, diğer yandan çocuğun ödevini yaptırırlar. Arada kalkıp banyo fayanslarını silerler. Her işi tüm ciddiyetiyle yaptıklarından aşırı yorulurlar. Öf oğlakları yazarken ben yoruldum.

Kova: Deli bunlar. Dünyanın bu haline aşırı duyarlanıp, sürekli çözüm üretme peşindedirler. Ev koksa önemli değil, önemli olan dünyayı nasıl kurtaracağız? 7/24 haber izleyip, herkesi sakin olmaya ikna ediyorlardır. Çünkü onlar çözümü çoktan buldular. Evde aşı bile üretiyor olabilirler.

Balık: Hayaller alemine dalıp, hüngür hüngür ağlıyordur. Eğer yalnızsa, bütün dünya çift, ben neden tek başına öleceğim diye ağlıyordur. Potansiyel sevgilileri sosyal medyadan takibe alıyordur. Evliyse eşine iki de bir sarılıyordur, iltifatlar, moral vermeler, ponçik bunlar.

Obje Dergi

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu