BurçlarYAŞAM

Yengeç Burcu Erkeği Neden Kanser Eder

22 Haziran - 23 Temmuz

Yengeç burçları doğum günlerini şaşaa içinde kutlamaya hazırlanırken, biz de ufaktan yengeç burcu erkeklerini tanıtalım istedik.

Yengeç burcu bir erkekle tanıştığınızda, öyle hemen aşka düşmezsiniz. Öncelikle size mesafeli duracak, inceleyip, gözlemleyecek ve dişine göreyseniz yaklaşacaktır.

Bir yengeç asla düz gitmez, yan yan mesafe alırken, kendinizi nereden geldiğini ve nasıl olduğunu anlamadığınız bir şeyin içinde buluverirsiniz.

Yengeç burcu erkeği seçilmez, seçer. Ay çok yakışıklı, vay ne tatlı diye boşuna iç geçirmeyin. Ne kadar çabalarsanız çabalayın, ne taktik denerseniz deneyin, duvara toslarsınız.

Bir kere çok ketumdur, asla içinden geçenleri gözlerinden okuyamazsınız. Duygularını hiç belli etmez. Sizinle oynuyor mu, aşkından ölüyor mu, asla emin olamazsınız. Direk sorduğunuzda bile dolambaçlı cevaplar verecektir. Buna karşılık sizden yüzde yüz dürüstlük bekler. Asla yalan söylemem der, fakat gerçeği de manipüle ederek, gizler. Eksik anlatarak sizin farklı sonuca ulaşmanızı sağlar. Buna da dürüstlük der.

Tebrikler avlandınız. Artık o istemeden çekip gidemezsiniz. Şunlar şunlar hoşuma gitmiyor diye beyhude anlatıp, kendinizi yormayın. Eninde sonunda eleştirdiğiniz yerlerden sizi vuracak ve sizi suçlu hissettirecektir. Kendinizi sürekli ondan özür dilerken bulursunuz. Mesela, sizi aldattığında bile sizi suçlayacaktır. Onunla yeterince ilgilenmediğinizi, bunalıma girdiğini, teselli ararken yanlışlıkla sizi aldattığını söyleyecek ve sizden özür bekleyecektir. Her zaman mağduru oynar.

Diyelim ki, tüm testleri geçip, onunla sevgili olmayı başardınız, öyle kızgın kumlardan serin sulara atlamak yok. Ömür boyu sürecek olan sınavların ilk bölümüydü o. Sizin sevgiliniz mi, açığınızı yakalamaya çalışan gizli servis ajanı mı, karar veremezsiniz.

Çok tatlı dillidir, fakat dikkat edin, eline geçen ilk fırsatta hançerini kalbinize saplayacaktır. Size karşı hisleri olduğunu da zaten böyle anlarsınız. Aşık bir yengeç erkeği, gerçekten aşıksa, aşık taklidi yapmıyorsa, ki genelde aşık taklidi yapar, psikopatlaşacaktır. En huzur dolu, romantik anınızda, birden huysuzlaşacak, can yakıcı sözler söyleyecek veya küsecek, ağzını bıçak açmayacaktır. Siz neler olduğunu anlamaya boşuna uğraşmayın. O çoktaaan galaksinin öbür ucuna gitti bile. O istemeden ona ulaşamazsınız. En kanser edici özelliği de budur. Ulaşılmaz bilge adam, Tibet’in el değmemiş bakir topraklarında, dağların zirvesinde tek başına, Ferrariyi de satmış, karizmatik, buz gibi soğuk…

Yengeç burcu erkeği anı yaşamayı severim der, geçmişte yaşar. Söylediğiyle yaptığı her zaman tutarsızdır. Tatlı tatlı sohbet ederken, geçmişe dair bir şey çağırışım yapar, al başına belayı. Sen bana şu şu tarihte, şunu neden yaptın, diye başlayan uzuuuun tartışmaları asla kazanamazsınız. Onun hafızasının sağlamlığı karşısında hiçbir element duramaz, siz kim?

Ne onunla ne de onsuz olunmaz. Sizinle ölesiye ilgilenir. Bilir ki, tüm kadınlar ilgiyi sever, ilgi, şefkat, romantizm, fedakarlık… Aklınız uçar. Bir gün yaşamı, dünyayı, tüm evreni seversiniz, ölüm, hastalık, kaza filan aklınızın ucundan geçmez. Ertesi gün, allahım al canımı diye yalvartır.

Çelik gibi sinirlere, taş gibi sabıra sahipseniz ve aşkı için özgürlüğünden ve kişiliğinden vazgeçecek kadar delirdiyseniz, siz bilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu