BİLİM - TEKNOLOJİ - İNTERNETGezgin Mühendisİlişkiler ÜzerineSosyal MedyaYAŞAMYAZARLAR

Sevgilim Beni WhatsApp’ dan Neden Engelledi?

SIKIYSA ENGELLE.! Engellemek veya engellememek, işte bütün mesele bu!

Hepimiz biliyoruz ki; sosyal medyada, whatsapp da birilerini engellemek moda. Kimi zaman bunu gerçekten karşımızdaki kişiden rahatsız olduğumuz için yapıyoruz, çünkü hak ediyorlar.

Peki, gel gelelim sevdiğimiz kişiyi engellemek neden?

Evet çok sinirlenince, tartışınca bir de bakıyoruz ki, tam hararetli bir şekilde yazarken, çat diye resim kaybolmuş, mesajlarımız tek tıkta kalmış. Bizim de hevesimiz oracıkta kursağımızda kalıyor tabi ki. Neden mi? Çünkü daha söyleyecek çok söz vardı. Nereye gitti ki şimdi bu, tartışmanın tam da ortasında?

İLETİŞİM ÇAĞININ EN BÜYÜK SORUNU; SEVGİLİM BENİ WHATSAPP ‘DAN NEDEN ENGELLEDİ?

Evet, bu gibi durumları hepimiz yaşıyoruz. Karşınızdaki insanın sizi engellemesinin en büyük sebebi; eğer sevgilinizse veya gerçekten sizden hoşlanan biri ise,

  1. Ya size yazmamak için, aslında kendini engellemiştir.
  2. Ya tartışma iyiden iyiye alevlenip, yüz yüze bakamayacak duruma geleceğinizden korkup engellemiştir
  3. Ya gerçekten dırdırlarınızla veya hareketlerinizle karşınızda ki insanı bıktırmışsınızdır
  4. Ya da alacağını almış, sizden kurtulmak için bahane arıyordur ve bu bahaneyi ona vermişsinizdir.

Aslında bu 4 şıktan ırk, coğrafya, kültür farketmeksizin, tüm dünyada geçerli olan en yaygın sebep 1. şık dır. Onu birden bir öfkeyle engellersiniz ama, engelleme sebebiniz ona yazmadan duramamanızdır. Sonra, acaba bana yazdı mı diye kıvranıp durursunuz. ‘Keşke engellemeseydim, ya yazdıysa, ne yazdı acaba?’

sevgilim,whatsappdan,neden,engelledi,

Biraz merak, biraz pişmanlık ile o engeli kaldırmak için kendi kendinizle mücadele edersiniz. Kalbiniz ‘kaldır engeli iletişime geç’ der. Fakat, gururunuz ‘hop dur bir dakika bakalım, hemen engeli kaldırma, biraz pişman olsun’.

Sonra büyük bir sınav başlar. ‘Acaba oda beni engelledi mi?’ Gizlice engeli kaldırıp bakarsınız, resim duruyor mu? Sonra tekrar engel, aman görmesin, sanki saklambaç oynuyorsunuz, kendi kendinize kalmışsınız oracıkta. Aslında gerçek olan nedir biliyor musunuz? maalesef kim engelliyorsa o daha fazla önemsiyor demektir.

Gelelim engellenen şahsın psikolojisine; onun psikolojisi şaşkın ördek durumundadır. Yazar yazar, tek tık, ‘resim nereye kayboldu ki ya?’. Sonra sinsice başlar whatsapp ‘dan kontrole, engeli kaldırdı mı, kaldırmadı mı?

Çünkü yapabileceği başka bir şey yoktur. Engeli yemiş, iletişim kopmuş, beklemekten başka çaresi yok. Arada bir, engelleyen sevgilinin engeli kaldırıp kontrol edişini yakalar, aha resim geldi, tüh şimdi geri gitti. Hangisi daha looser çözemedim, ama bence engelleyen sapına kadar looser gibi.

O sebeple, elinize kolunuza hakim olup, ya engellemeyin yada engellediğinize sonradan pişman olmayın. Madem bu haltı işlediniz, delikanlılık sizde kalsın.

Sevgiler…

Gezgin Mühendis

İletişim

Yazar: kateusaa@gmail.com

Editör: editor@objedergi.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu