AKTÜELGezgin MühendisYAZARLAR

Evrim mi – İnsanlık mı Kazanacak?

Bugüne kadar izlemiş olduğumuz, hadi canım abartmışlar dediğimiz, dünyanın ve insanlığın sonu ile ilgili filmler hikayeler gerçek mi oluyor, yoksa sadece Darwin’in bahsettiği doğal seleksiyon bu mu?
Bağışıklık sistemi güçlü olanların hayatta kalacağı, yeni dünya düzenine mi hazırlanıyoruz?

Dünyada tüm güç dengeleri yeniden mi şekilleniyor, yoksa toprak ana insanlığa yeter artık mı dedi?
Bir düşünün; biz evde otururken dünyada neler oluyor? Fabrikalar çalışmadığı için, hava giderek temizleniyor. Venedik’in o muhteşem sularında, nihayet olması gerektiği gibi insanlar değil, balıklar yüzüyor. Sular giderek berraklaşıyor, denizler temizleniyor. Ağaçlar kesilmiyor. Ülkeler sonunda birbiriyle savaşmayı bırakmış, görünmez bir düşmanla mücadele veriyor.

Her gün insanlar;

nefes almadan

hiç ara vermeden

bir şeyler için koştururken

birden düşünmeleri için onlara, stresten uzak, aileleriyle zaman geçirmeleri için bir fırsat mı veriliyor? Peki biz insanlar bu fırsatı ne şekilde değerlendirebiliyoruz? Normalde sürekli çalışmaktan şikayet ederken, şu anda sürekli evde oturmaktan şikayet ediyoruz. Sevdiklerimizle beraber olduğumuz için şükretmek yerine, onların varlığına katlanamaz bir haldeyiz. Peki insanların bu memnuniyetsizliği ne zaman son bulacak, neden sürekli şikayet halindeyiz? Kim bilebilir; belki durum daha iyiye gidecek veya daha da kötüye… Her iki senaryoda da halimize şükretmemiz gerekmiyor mu? Bu yarışta kimse geride kalmış değil. İyi senaryo; her şey normale döndüğünde, zihnimiz ve vücudumuz dinlenmiş halde, işimizin başına geçebileceğiz. Kötü senaryoda ise; en azından sevdiklerimizle bir aradayız. Bence eve kapanmak, bizler için çok da kötü olmamalı. Yapayalnız da olabilirdik.!

Gezgin Mühendis..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu