Fasulye DoktoruGÜNDEMSerbest YazılarYAŞAMYAZARLAR

Evde Yapılabilecek Hobiler

Eve kapandık diye üzülmeyin. Elimizdekilerle yetinmemiz gereken zor zamanlardan geçiyoruz. Zaman zor diye somurtacak mısınız? Kolları sıvayın da, işe koyulalım hadi.

  1. Eskileri ayıklamak için harika bir zaman… Kullanmadığınız eşyalar, eskimiş giysiler, örümcek ağına dönmüş eski şarj aletleri, kırılmış ne varsa atalım. Odalar ferahlasın, taze enerji dolsun.
  2. Elinize aldığınız diş fırçasıyla, fayans aralarını temizlemeyi bırakın. Bu sizi daha da obsesif yapacaktır. Onun yerine su doku çözün, hiç olmazsa demans olmazsınız. 🙂
  3. Evde bitki namına ne varsa bakıma alın. Ev içi bitkilerinizi banyoda duş aldırın. Özellikle orkideleriniz çok sevinecektir. Balkonda duran çiçeklerin solmuş, kurumuş yaprak ve dallarını temizleyin. Bunlar sizi iki gün oyalar.
  4. Bir gün okurum dediğiniz kitapları raftan indirin, bari bir tozunu alın. Sayfaları karıştırın, ilginizi mutlaka çeken biri olacaktır.
  5. Film izlemek de bir çözüm. Belki yabancı dilinizi geliştirmek için alt yazıları ingilizce yaparsınız. Bir taşla iki kuş…
  6. Çocuğunuz varsa, internetten çocuklarla yapılacak el işi aratırsanız, koca bir dünyaya adım atarsınız. Hem kendinizi hem de ufaklığı mutlu edersiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu