Gezgin Mühendisİlişkiler ÜzerineYAŞAM

Aşk Strateji Oyunu Mudur, Yoksa Spontane Mi Gelişir?

Bir Erkeği Nasıl Aşık Edebilirsiniz

Aşk, eğer oyunu kurallarına göre oynamaz isek muhakkak kaybedeceğimiz bir strateji oyunu mudur, yoksa spontanemi gelişir?

Bu sorunun cevabını biraz düşünelim.

İlk görüşte aşk var mıdır? Bence, yoktur. Onun adı belki aşırı hoşlanma olabilir, ama aşk için karşılıklı hamleler gerekir.

Peki, bu hamleleri planlayarak oynadığımız bu oyunda, sizce kimi kandırmış oluyoruz? Kendimizi mi, yoksa partnerimizi mi?

Sizce hedefteki kişi kime âşık oluyor, bize mi, yoksa oynadığımız oyundaki karaktere mi?

Neden doğal olamıyoruz?  Neden kendimiz olamayıp, oyun oynamak zorunda kalıyoruz?

İşte, bunun sebebi çok basit.

Çünkü, erkekler doğası gereği, eski çağlardan beri avcı bir yaradılışa sahiptir. Avını yakalamak, onun kaçışını seyretmek, onunla oynamak, peşinden koşmak ona zevk verir. E hal böyleyken, kolay lokma olmayı kimse istemez elbet.

Erkekler muhakkak bir şeyi elde etmek için çabalamak, emek sarf etmek ister. Bu ortamı sağlamak da bayanların zekasına kalmış bir şeydir. Yani, oyun kurucu kadındır. Kuralları kadınlar belirler.

Aslında, eğer ki kadın bir erkeği istemiyorsa, zaten oyun oynamaz, tavırları net ve açıktır. Kadınları elde etmek için çeşitli stratejilere de gerek yoktur. Kadının en büyük zaafı, zayıf noktası “ilgidir”.  Evet, herkesin düşündüğünün aksine para değil, ilgi. Kadınlar ilgi ister, bunu en çok kim verirse, o tarafa doğru gönlü kayar. Bu sebeple, bir kadını kendinize bağlamak, erkeklere nazaran çok daha kolaydır. İstediği ilgiyi verdiğiniz sürece, size bağlı kalacaktır.

Kadınlar genelde kafasına koyduğunu yapar. Kadının, isteyip de elde edemeyeceği erkek yoktur. Bir kadın, eğer karşısındaki kişiyi gözüne kestirmişse, çeşitli oyunlara ve taktiklere başvurur. Naz, cilve de bu oyunlardan biridir. Ayrıca, bunu planlarken de yalnız değildir. Kadınlar tüm arkadaşlarından akıl alır ve bu taktikleri partnerlerinin üzerinde uygular.

Mesela; kadınların en çok başvurduğu, çok eski çağlardan günümüze kadar gelen, tarihin en eski stratejilerinden birisi, gösterip vermeme taktiğidir. Bu uygulama, kadınların hedefi üzerindeki etkisinde yüzde yüzlük başarı sağlandığı için tüm dünyada geçerli bir taktiktir. Bu sebeple, birçok filmlerde ve kitaplarda 2 ay kuralı, hemen seks yapmamanın önemi sayfalarca anlatılmıştır.

Teknoloji çağıyla birlikte gelişen stratejilerden birisi de ilk mesajı atmama, atılan mesajlara anında cevap yazmama, görüldü atmama gibi taktiklerdir.

Aslında bu oyunu beynimizde kazanmamız gerekir. İlk aşık olan, kendini ilk kaptıran oyunu kaybetmiştir. Çünkü, ilişkinin kontrolünü tamamen kaybeder. Aşık insanlarda kaybetme korkusu oluşur, bu korku sebebiyle ilişkide hata yapmamak, o kişiyi kaybetmemek adına, kendini tamamen aşık olduğu kişiye teslim eder.

Bir erkeği aşık etmek, kendinize bağlamak sanıldığı kadar zor değildir. Eğer, siz oyunu kafanızda mükemmel bir şekilde tasarlayıp, stratejilerinizi belirleyip, kurallarınıza bağlı kalabilirseniz, doğru hamlelerle onun gönlünü fethetmek hiç de zor olmayacaktır. Burada doğru zamanı yakalamak da çok önemli bir etkendir. Sizin için mükemmel zamanlama, onun için çat kapı gelen ilişkiye hazır olmadığı, hayatında hali hazırda bir ilişkisi olduğu bir an olabilir.

Eğer, siz daha ilk tanışmadan itibaren, sürekli onu ilgiye boğup, kendinize hakim olamayıp, her anınızı onunla beraber geçirmek ister, sürekli mesaj atar, onunla ilgili planlar yapar ve daha en başından teslimiyetinizi ona belli ederseniz, bu oyunu kazanma şansınızı tamamen kaybetmiş olursunuz.

Bir erkeği kendinize aşık edeceğim derken “kezban” olmayın. Kezbanların bildiği ve uyguladığı tek taktik öptürmemek, elletmemek, olabildiğince cinsellikten kaçmaktır. Kezbanların tek düşüncesi erkeği evliliğe ikna etmektir. Bu sebeple cinselliği olabildiğince erkeğe karşı silah olarak kullanıp, ilişkiyi nikah masasına götürmeye çalışırlar.

Eğer, siz bir kezban değil de özgüveni yüksek, kaliteli bir kadınsanız yapmanız gerekenler; onu zekâ oyunlarıyla, kendinize olan güveninizle ve tavırlarınızla dize getirmek olmalı. Cinselliği partnerinize karşı bir silah olarak kullanmayın, onu zekanızla da kendinize aşık edebilirsiniz.

Aslında, erkekler sanılanın aksine cinsellik yaşadıktan sonra ilgisini kaybetmez. Buna sebebiyet veren, cinsellikten sonra erkeği kendi malı gibi gören, onu sahiplenen, sürekli onunla ilgili planlar yapan kadınlardır.

Eğer siz cool kadın olmayı başarıp, gizeminizi ve sakinliğinizi korumaya devam ederseniz, erkek de sizin peşinizden koşmaya devam edecektir.

Lütfen hedefe kitlenin ve kontrolünüzü kaybetmeyin…

Gezgin Mühendis….

İletişim:

Yazar: kateusaa@gmail.com

Editör: editor@objedergi.com

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu