AKTÜELGÜNDEMKÜLTÜR SANAT MAGAZİNÖzlem YıldırımSinemaYAZARLAR

Netflix’te Yayınlanan Bir Kadın Hikayesi – Valeria

Bir Kadın Hikayesi, VALERİA

Netflix’te yayınlanan diziler arasında İspanyol yapımlar son dönemde oldukça başarılı bir yol katediyor. Dört sezondur devam eden, İspanyol yapımı La casa de papel dizisinin başarısının ardından, şimdi de yeni İspanyol yapımı, Netflix dizisi Valeria 8 Mayıs 2020 tarihinde ilk sezonu ile izleyici karşısına çıktı.

Merakla beklenen dizi ile ilgili ayrıntıları birlikte inceleyelim.

Valeria dizisi aslına bir roman uyarlaması.  Elisabet Benavent‘in yaklaşık 1 milyon kopya satan, 5 kitaplık Valeria roman serisi okuyuculardan tam not almıştı. Kitabın dizi olarak yayınlanacak olması, başta okuyucular olmak üzere tüm dünyada merakla beklenmeye başlanmıştı.

Baş rollerini, Diana Gomez (Valeria), Silma Lopez (Lola), Teresa Riott (Nerea) ve Paula Malia (Carmen) paylaşıyor.

Elisabet Benavent’in yaratıcı danışman olarak da yer aldığı dizinin yapım şirketi ise Plano a Plano’dur. Dizinin yaratıcısı María López Castaño, Fernanda Eguiarte, Aurora Gracià ve Almudena Ocaña ile birlikte dizinin senaryosu kaleme alınmıştır.

Peki neydi Valeria’nın konusu?

Netflix’in dizi hakkında yaptığı açıklamada, “Valeria en iyi üç arkadaşına sığınır: Lola, Carmen ve Nerea, yolculuğu sırasında ona destek olur. Valeria ve arkadaşlarının sevgi, dostluk, kıskançlık, sadakatsizlik, şüpheler, hoşnutsuzluk, sırlar, iş, endişeler, sevinçler ve gelecekle ilgili rüyalar ile dolu serüveni konu alınıyor.” gibi ifadelere yer verildi.

Bizde sizin için öncelikle izlemek ve tabi ki yorumlarımızı sizlerle paylaşalım istedik.

Valeria, 6 yıldır evli olduğu kocası ile dışarıdan bakıldığında mutlu, ancak aslında heyecanını yitirmiş ve monotonlaşmış bir evlilik sürdüren, aynı zamanda da roman yazmaya çalışan bir yazardır. Valeria’nın içinde bulunduğu sıkıntılı durumda sığındığı 3 kadın arkadaşı, onu farklı maceralara iterek, Valeria’nın kendini keşfetmesine ve daha iyi hissetmesine yardımcı olmaktadır.

Güzel kadınların ve yakışıklı erkeklerin bir arada olduğu, renkli, bazen de sıcak sahneleriyle ve güzel kıyafetleriyle gözünüze, gönlünüze hitap edecek, duygusal komedi dalında keyifle izleyebileceğiniz bir kadın hikayesi.

Erkeklerin, kadınların dünyasını daha iyi anlayacağı, kadınların ise hayatlarının bir döneminde, karakterleri, yaşamları farklı olsa da ortak payda da buluştukları, kendi kız arkadaş grubunu anımsayacakları bir yapım olmuş.

İçinde bulunduğumuz sıkıcı ortamdan bir nebze uzaklaşmak isterseniz, ekranın karşısına geçmenizi tavsiye ederiz.

İyi seyirler…

Hazırlayan: Özlem Yıldırım

Yazar: ozlem.yildirim@objedergi.com

Editor: editor@objedergi.com

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu