A.TungaBİLİM - TEKNOLOJİ - İNTERNETİlişkiler ÜzerineSosyal MedyaYAŞAMYAZARLAR

One night TINDER

Sevgili arkadaşlar, sayın basın mensupları, burada içinde volkanlar patlayan ve beyni hormonları tarafından zapt edilmiş dostlarım, kışlalarda ve erkek öğrenci yurtlarındaki kader ortaklarım ve tinder kullanan hatun kişiler…

Dün yaşanan olaylardan dolayı, bu basın açıklamasının yapılması mecburiyeti doğmuştur. Şimdiden gösterdiğiniz ilgi ve alakadan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

Bildiğiniz gibi Tinder uygulaması 2012 yılında kurulmuş ve birkaç yıl içinde kullanımı ülkemizde de yaygın hale gelmiştir; fakat birçok olayda olduğu gibi bu uygulamanın da kullanımı ülkemizde maalesef amacının dışına çıkmıştır. Maksadını aşan bu kullanım tarzı cinsel yoksulluk sınırının altında yaşayan civanmert delikanlılarımızı daha da büyük sıkıntılara sokmuş, hayallerini şeker ağdasıyla söküp almış, Pelikan tekel bayiinin satışlarını patlatmış, bahtın karalığını ve kaderin kötülüğünü konu alan parçaların internette milyon milyon tıklanmasına sebep olmuştur. Bu yüzden tinder kullanan hanım kardeşlerimize siz kıymetli basın mensupları aracılığıyla seslenmek istiyorum.

  1. Tinderın kuruluş felsefesi “one night stand” yani tek gecelik ilişki tarzını -ki buna Eyüp’ün kahvesinde “Fırsat bir düşer, vur oğlum Yaşar.!” da denmektedir- desteklemektedir. Bu yüzden lütfen mevzubahis uygulamaya eski zamanlardaki “break break arkadaş arıyorum” ya da daha yakın zamanlardaki “zurna” gibi chat kanalları muamelesi yapmayın. Tinderdan, yalnız kartal rumuzlu bir mektup arkadaşı, dert ortağı, omzunda ağlayacağınız, el ele tutuşup kordon boyunda yürüyeceğiniz, Çağan Irmak filminde bir kova mısırı hunharca birlikte tüketeceğiniz bir partner çıkmaz. Çıkan olursa da ne kendisi uyur, ne sizi uyutur. Lütfen bu uygulamayı bunu bilerek kullanın.
  2. Tinder profillerinize lütfen Nilgün Bodur tarzı atarlı giderli, beddualı, intikam tamtamları çalan cümleler koymayın. Bu mecra eski sevgiliye, size kazık atan denyoya kahretmek, zembereğinizi boşaltmak için kankalarınızla buluştuğunuz memleketimizin kızlarının kadrolu kankası Mervelerin evi değildir, dedikodu yaptığınız, heriflere verip veriştirdiğiniz kuaför Vilma’nın yanından ayrılıp mahalleye dükkan açan Mukadder ablanın yeri hiç değildir.
  3. Lütfen tindera bir Milano moda haftası muamelesi yapmayınız. Çanta-ayakkabı kombinasyonlarınız, modaya uygun deve tüyü rengi trençkotlarınız ve daha nice türlü allı morlu esvaplarınızın hiçbir borsası yoktur. Hatun kişinin bileği şalvardan sıyrıldı mı coşan, lisede siyah çoraptan beyaz çoraba geçildiği hafta hallenen boynu bükük yiğitler, emin olun ne giyindiğinizle değil ne giyinmediğinizle ilgileniyor.
  4. Tinderdaki erkeklerden çok fazla sabır ve romantizm beklemeyin. Çünkü tinderdaki er kişiler; arka sıradakilerdir, geriden gelenlerdir, tutunamayanlardır, evlerindeki sabunları ve kremleri çabuk bitenlerdir, elleri nasır tutanlardır, her gün gusül abdesti alanlardır, erotik film yıldızlarının özgeçmişlerini  bir çırpıda ezbere söyleyenlerdir, çocukluğunda tren istasyonlarındaki büfelerden utana sıkıla dergi alanlardır, VCD kiralayan kirli sakallı abilerle kısık sesle konuşanlardır, bilgisayarlarına sıkça virüs bulaşanlardır, kendi çevresinde bir dişi bulamayıp, 160 km yarıçaplı devasa bir çemberde umut peşinde koşanlardır, kuytu ve rutubetli sinemalarda “üç seans peş peşe” ‘ye gidenlerdir, çarşı izinlerinde Bulvar gazetesi alanlardır, yuvasız kuşlardır. Amaç tek, niyet bellidir.

Sevgili basın mensupları,

Sabırla dinlediğiniz için çok teşekkür ediyorum. Tinder kullanan hanım kardeşlerimizden, yukarıda arz ettiğim hususları dikkate alarak, gerekli hassasiyeti göstermelerini rica ediyor, hepinize bol eşleşmeli, bol çiftleşmeli günler diliyorum.

A.Tunga

İletişim için

Yazar: kablan.alpertunga@gmail.com

Editör: objedergi@gmail.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu